Szkoła Podstawowa w Waksmundzie
34-431 Waksmund, ul. Na Równi 28   tel. (018) 26-53-941
szkola@spwaksmund.ugnowytarg.pl

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

DOKUMENTY SZKOŁY

KADRA SZKOŁY

PROJEKTY, PROGRAMY

HISTORIA SZKOŁY

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

MATERIAŁY DLA UCZNIA

MATERIAŁY DLA NAUCZYCIELA

INFORMACJE DLA RODZICÓW

KRAJOBRAZY

Strona główna

Wydarzenia, reportaże (foto)

Oddział sportowy

Oddziały przedszkolne

Informacje o konkursach

Sukcesy uczniów

Prace, wytwory uczniów

Pedagodzy

Logopeda

Biblioteka szkolna

Szkolny Klub Wolontariatu

Laboratoria przyszłości

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

 

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Szkoła Podstawowa w Waksmundzie w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia wg poniższej specyfikacji: wyposażenie do pracowni kuchennej, drukarka 3D wraz z akcesoriami (filamenty), laptop multimedialny, stacja lutownicza, oświetlenie do realizacji nagrań, mikroport z akcesoriami, gimbal, mikrokontroler, mikrofon nagłowny, zestaw nagłośnieniowy, mikrofon kierunkowy, zestaw mikrofonów bezprzewodowych, tło fotograficzne.

Ww. wyposażenie wykorzystane zostanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci przy użyciu najnowszych technologii w ramach programu „Laboratoria przyszłości” oraz doposażenia i unowocześnienia bazy szkolnej.

 

 

 

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

 

Dziewiętnaście szkół podstawowych Gminy Nowy Targ znalazło się w programie Laboratoria Przyszłości. W ramach programu do budżetu gminy wpłynęło 890 000,00 zł.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Uzyskane wsparcie finansowe w ramach programu Laboratoria Przyszłości zostanie przeznaczone na nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Szkoły Podstawowe Gminy Nowy Targ otrzymają sprzęt do nauki zgodnie z katalogiem wyposażenia, które może być kupowane przez szkoły w ramach inicjatywy Laboratoria Przyszłości. Obecnie w skład wyposażenia podstawowego wchodzą:

  • Drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.)

  • Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami

  • Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)

  • Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

Katalog zawiera również wyposażenie dodatkowe, dobierane swobodnie przez szkoły.

Misją programu Laboratoria Przyszłości jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

 

 

 

PRACOWNIA KUCHENNA

 

2022/2023

 

WRZESIEŃ

"Podczas wrześniowych zajęć skupialiśmy się przede wszystkim na zapoznaniu ze sprzętem zakupionym dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości. Przedszkolaki i uczniowie poznali naszą pracownię kuchenną.  Klasa 4 miała lekcję matematyki "Liczby w produktach spożywczych- układanie zadań tekstowych". "Maluchy" klasyfikowały przedmioty kuchenne według jednej cechy- koloru. "Zerówka" pomagała w porządkowaniu i organizacji pracowni. Uczniowie klasy 1, 2a, 2b i 3a zapoznali się z regulaminem pracowni, obowiązującymi zasadami BHP oraz ze sprzętem kuchennym. Klasa 7 przeprowadziła już swoje pierwsze zajęcia kulinarne, przygotowując między innymi jesienne kanapki i babeczki z jabłkami. Nasz szkolny zespół cheerleaderek rozpoczął swoje próby z użyciem sprzętu audio- nagłośnienie. Przedszkolaki chętnie używały klocków do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami. "
                                                                                                                            

 

 

 

Koordynator programu Zuzanna Jedynak #LaboratoriaPrzyszłości         

                                                                                                                                                              

PAŹDZIERNIK

W październiku wiele klas odwiedziło naszą pracownię kuchenną. Przedszkolaki przygotowały szaszłyki owocowe, gofry z bitą śmietaną i sałatki owocowe. Klasy wczesnoszkolne wykonały owocowe szaszłyki i kolorowe kanapki. Klasa 7 w czasie lekcji w-f nauczyła się sporządzać regenerujące po treningu napoje izotoniczne.  Natomiast uczniowie klasy 8 na lekcji matematyki samodzielnie i praktycznie dokonywali pomiaru objętości różnych pojemników i naczyń kuchennych, przeliczali jednostki objętości, mierzyli i porównywali odpowiadające im jednostki masy cieczy. Jak

widać kuchnia potrafi być uniwersalna w każdej dziedzinie:) Sprzęt audio wykorzystują podczas swoich cotygodniowych prób cheerleaderki. Mikrofony i głośniki są używane podczas akademii i uroczystości szkolnych, w tym miesiącu podczas Dnia Papieskiego i Pasowania Pierwszoklasistów."

 

Koordynator programu Zuzanna Jedynak #LaboratoriaPrzyszłości 

 

LISTOPAD

"Podsumowanie listopadowych zajęć z użyciem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości:

 

- Oddział  "3,4- latki" Naleśniki z dżemem i bitą śmietaną

- Oddział  "5-latków" Naleśniki z owocami i babeczki z musem jabłkowym

- Oddział  "0"- Muffinki bananowo- czekoladowe

- klasa 3b- Sok owocowy

- klasa 6- Zdrowe kanapki

- Cheerleaderki- sprzęt audio

- Zabawa Andrzejkowa w Przedszkolu- nagłośnienie

- Piżama Party z okazji Dnia Pluszowego Misia - nagłośnienie."

 

Koordynator programu Zuzanna Jedynak #LaboratoriaPrzyszłości 

 

 

 

  

 

    

 

 administrator strony: mgr inż. Henryk Zabrzewski     e-mail: pk_waksmund@onet.eu