CIEKAWE PROJEKTY NA LEKCJACH JĘZYKA POLSKIEGO

 

kwiecień 2023

 

 

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA

 

 

Na lekcjach języka polskiego uczniowie klas: 6,7 i 8 pracowali metodą projektu, a wiązało się to z podsumowaniem zagadnień dotyczących omawianych lektur.

Uczniowie klasy 6 postanowili zmierzyć się z lekturą Daniela Defoe „Robinson Kruzoe” w dość nietypowy sposób. Przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów z klasy cykl tematów pt. „Niecodzienne spotkanie z Robinsonem”.

3-4 osobowe  zespoły wykonały różnorodne prezentacje:
1) wywiad z Robinsonem – inscenizacja wywiadu z bohaterem, który został nagrany przez zespół  w specjalnie zaaranżowanym studiu telewizyjnym;
2) Robinson i jego wynalazki – plakat  lub lapbook;
3) Wycieczka na wyspę Kruzoe – oferta biura podróży.

Uczniowie klasy 7AB, na lekcję podsumowującą zagadnienia dotyczące lektury „Opowieść wigilijna” Karola Dickensa, wykonali w grupach Lapbooki, w których zawarli informacje dotyczące  treści utworu literackiego, a także ciekawostki, opracowali krzyżówki, quizy, puzle związane z  omówionym dziełem literackim.

Podobnie było w klasie 8, gdzie odbyła się prezentacja lapbooków  do lektury „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza oraz  uczniowie przygotowali scenki do fraszki Jana Kochanowskiego „O doktorze Hiszpanie”.

Na forum klasowym odbyły się  prezentacje projektów i wymiana doświadczeń związanych z pracą różnymi metodami.

Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z powierzonymi zadaniami i wykazali się niesamowitymi pomysłami. Dzielili się wrażeniami, jakie towarzyszyły im podczas pracy zespołowej.

                                                                                                                                                           Renata Sojda

 

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.