FINAŁ  AKCJI  „CHOINKA ŻYCZLIWOŚCI”

 

 

 

22 grudnia 2022

 

 

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA

 

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Waksmundzie wzięli udział w finale akcji „Choinka Życzliwości”, która miała wszystkim przypomnieć o znaczeniu dobrego słowa i życzliwości w naszych codziennych relacjach. Koordynatorami i pomysłodawcami całej akcji był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami ale warto podkreślić, iż realizacja całego przedsięwzięcia była możliwa dzięki zaangażowaniu i wsparciu ze strony wszystkich wychowawców i nauczycieli.

Finał akcji odbył się na sali gimnastycznej 22 grudnia 2022 roku  poprowadziły go Julia Domalik z kl. 7a i Michalina Niemiec z kl. 8a.  Był to piękny dar przyniesiony Narodzonemu Dzieciątku przez uczniów naszej szkoły - dar życzliwości względem siebie . 

8 grudnia 2022 roku na dolnym korytarzu szkoły pojawiła się CHOINKA ŻYCZLIWOŚCI - świeciły na niej  symbolicznie tylko światełka. Każda klasa współpracując pod okiem wychowawców przygotowywała specjalną świąteczną ozdobę na której uczniowie mogli umieszczać zdania i krótkie rymowanki pełne życzliwości o swoich klasach. Podczas finału  przedstawiciele klas zaprezentowali  swoje  ozdoby i  opowiedzieli,  co powstało dzięki współpracy w zespole  a także co uczyniło tą ozdobę wyjątkową. Ozdoby te zawisły na naszej szkolnej choince życzliwości.

Oprócz choinki 12 grudnia 2022r.  pojawił się PREZENT ŻYCZLIWOŚCI. Z początku był pusty, ale z czasem wypełnił się on prawdziwymi prezentami- dobrymi słowami, które zostały napisane na karteczkach o innych.  Uczniowie całymi klasami włączyli się w tą akcję i zapełnili to pudełko prawie po brzegi.  Bardzo wszystkim dziękujemy spisali się na medal. Cieszymy się bo nie ma ucznia w szkole, który by nie dostał  prezentu.

Podczas finału akcji wniesione zostały na salę posegregowane wg klas pudła a w nich małe imienne pudełeczka wypełnione prezentami – słowami pełnymi życzliwości.  SU wykonał dla każdego ucznia uczącego się w szkole od klasy 1-8 pudełeczko na prezencik , które każdy uczeń mógł zabrać do domu, by wewnątrz niego odnaleźć potem wiele miłych słów i zdań o sobie napisanych przez inne osoby z klasy i ze szkoły. 

Finał akcji dobiegł końca, ale na dolnym korytarzu szkoły pozostała choinka z pięknymi ozdobami. Będzie  ona  przypominać o tym jak ważna jest życzliwość w relacjach z drugim człowiekiem.

 

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.


\