SPOTKANIE Z TEATREM

 

 

 

16 maja 2022

 

 

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA

 

 W dniach 16 maja 2022 roku klasy II – VII szkoły podstawowej wzięły udział w wyjeździe do Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu, gdzie obejrzały spektakl w wykonaniu wrocławskiego Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza.

Klasy młodsze zapoznały się ze sztuką „Pan Kleks” na podstawie utworu Jana Brzechwy. Była to lekka i dowcipna inscenizacja przygód niezwykłego profesora. Niezwykle radosne i rozśpiewane widowisko z pomysłową scenografią, oryginalnymi strojami i rytmicznymi piosenkami, przeniosło widzów w przyjazny świat niezwykłego nauczyciela, jego uczniów i szpaka Mateusza.

Starsi uczniowie obejrzeli inscenizację na motywach dramatu Adama Mickiewicza - „Dziady”. Widowisko było pretekstem do refleksji na temat przemijalności oraz tego, jak przejść przez życie i jakich błędów się wystrzegać. Sztuka oparta była na scenach  plastyczno – muzycznych, dzięki czemu przemówiła do wyobraźni młodego widza. Warstwa językowa oparta była głównie na II części „Dziadów” Adama Mickiewicza wzbogacona o wiersz „Upiór” oraz fragmenty z części IV.

Organizacją wycieczki zajęły się nauczycielki języka polskiego: pani Renata Sojda i pani Elżbieta Klocek.

Celem i założeniami programowymi wyjazdu było: podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udział w spektaklu, umożliwienie kontaktu ze sztuką, uwrażliwienie na piękno oraz krzewienie kultury i estetyki żywego słowa.

 

                                                                                                                                                   Renata Sojda, Elżbieta Klocek

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.