PROJEKT POLONISTYCZNY

„MAKIETA AKADEMII PANA KLEKSA”

 

 

 

7 grudnia 2021

 

 

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA

 

Uczniowie klasy 4a zainspirowani lekturą Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa”, stworzyli makiety przedstawiające szkołę, do której uczęszczał m.in. Adaś Niezgódka, a nauczycielem był niezwykły Ambroży Kleks. Prace powstały w ramach realizacji projektu z języka polskiego. Uczniowie wspólnie z nauczycielem zaplanowali działania i termin prezentacji makiet. Kolejnym etapem była praca w domach, gdzie powstawały poszczególne elementy. Uczniowie pracowali indywidualnie lub w małych grupach. 

Czwartoklasiści musieli przygotować projekt nie tylko zgodnie z treścią lektury, ale również zaprezentować i opisać (prezentacja składała się z opisu budynku, relacji z przebiegu tworzenia, skoncentrowaniu się na problemach i niespodziankach, a także na sposobie eliminacji tych przeszkód).

Prezentacja w klasach nastąpiła 7 grudnia, a prace trafiły na wystawę „Nasz projekt”, która znajduje się na korytarzu naszej szkoły.  Cała społeczność szkolna zachwyca się nie tylko technikami wykonania, ale i

różnorodnością podejścia do tematu. Dzieciaki wykazały się niesamowitym zaangażowaniem, a efekt ich pracy widać gołym okiem. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 

 

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.