WYCIECZKA SZKOLNA KLAS I-III  DO KRAKOWA

W RAMACH PROJEKTU MEIN „POZNAJ POLSKĘ”

 

 

 

28 października 2021

 

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA

 

W dniu 28 października 2021r. uczniowie klas I-III  wraz z nauczycielami naszej szkoły  udali się na wycieczkę do Krakowa - w ramach projektu współfinansowanego przez  Ministerstwo Edukacji i Nauki „ Poznaj Polskę”. Celem wyprawy było zwiedzenie komnat królewskich w zamku na Wawelu, poznanie najważniejszych zabytków Rynku oraz warsztaty w Żywym Muzeum Obwarzanka.

W Zamku Królewskim na Wawelu dzieci poznały historię tego miejsca. Z przewodnikami zwiedziły komnaty królewskie, podziwiały arrasy zdobiące ściany sal zamkowych, rozpoznawały sceny biblijne uwiecznione na starych gobelinach,  wyposażenie komnat.

Kolejną atrakcją wycieczki  była wizyta w Żywym Muzeum Obwarzanka. Tu dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których każdy uczestnik opanował sztukę przygotowania obwarzanka pod okiem mistrza, by otrzymać tytuł czeladnika. W czasie, kiedy wypieki rumieniły się w piecu, dzieci obejrzały animowaną wersję  historii okrągłego wypieku. Na koniec wizyty w tym niezwykłym muzeum, każdy uczeń otrzymał swój własnoręcznie przygotowany obwarzanek.

Ostatnią zaplanowaną częścią  wycieczki był Rynek Krakowski i zabytki znajdujące się wzdłuż traktu królewskiego. Uczniowie poznali też legendy i anegdoty  związane z miastem, wysłuchali hejnału z wieży mariackiej.

Wycieczka  dostarczyła uczniom niezapomnianych wrażeń, dała możliwość poznania procesu wypieku tradycyjnego krakowskiego obwarzanka i jego własnoręcznego wykonania, a także dzięki tej wycieczce  dzieci poznały  zabytki oraz ciekawe miejsca w Krakowie. Do ważnych aspektów należy także zaliczyć możliwość integracji uczniów w trudnym okresie pandemii.

                                                                                                                              Koordynatorzy projektu: Renata Sojda i Beata Pasternak

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.


PREZENTACJA - slideshow