WYCIECZKA SZKOLNA  DO KRAKOWA

 

W RAMACH PROJEKTU MEIN „POZNAJ POLSKĘ”

 

 

 

12 października2021

 

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA

 

 

W dniu 12 października 2021r. uczniowie klas IV-VIII  wraz z nauczycielami naszej szkoły  udali się na wycieczkę do Krakowa -  w ramach projektu współfinansowanego przez  Ministerstwo Edukacji i Nauki „ Poznaj Polskę”.

 

W Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema uczniowie skorzystali z różnorodnych urządzeń demonstrujących zjawiska z zakresu  fizyki, mechaniki, akustyki, optyki, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Wśród wielu atrakcji na uwagę zasłużyły: tor saneczkowy, zestaw do curlingu, rower na linie, huśtawki sprężone, tarcze ze złudzeniami optycznymi. Wielu niezapomnianych  wrażeń dostarczył wyświetlony w planetarium   film   w wersji 3D pt. „Marzenie o lataniu”, podczas którego uczniowie mogli poznać historię   maszyn latających, a także  poczuć smak podniebnych uniesień oraz  lotu w przestrzeń kosmiczną.

 

Kolejną atrakcją wycieczki  była wizyta w Muzeum Lotnictwa, gdzie mogliśmy podziwiać    eksponaty związane z lotnictwem -  samoloty i  szybowce, a także maszyny  z okresu międzywojennego, aż do końca XX wieku. Mieliśmy także  okazję posłuchać historii wybitnych  polskich lotników, zobaczyć mundury, elementy wyposażenia lotniczego, odznaczenia oraz obejrzeć film o maszynach latających podczas I wojny światowej.

 

Ostatnią zaplanowaną częścią  wycieczki był Rynek Krakowski i zabytki znajdujące się wzdłuż traktu królewskiego. Uczniowie poznali też legendy i anegdoty  związane z miastem, wysłuchali hejnału z wieży mariackiej.

 

Wycieczka  dostarczyła uczniom dużej dawki wiedzy naukowej i  historycznej, pokazała patriotyzm i osiągnięcia  polskich lotników  i   inżynierów w rozwój światowego lotnictwa, dała także możliwość poznania zabytków oraz ciekawych miejsc. Do ważnych aspektów należy także zaliczyć możliwość integracji młodzieży w trudnym okresie pandemii.

                                                                                                                              Koordynatorzy projektu: Renata Sojda i Beata Pasternak

                                                                                                              

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.