DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 

9 lutego 2021

 

 

STRONA GŁÓWNA

WYDARZENIA

 

Dzień Bezpiecznego Internetu został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet". Celem ustanowienia takiego dnia było zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce. Co roku, organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i prywatne osoby do realizowania przez cały luty lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

Uczniowie naszej Szkoły oraz dzieci z oddziału „0” również uczestniczyli w tym wydarzeniu. Policjanci z Wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przeprowadzili warsztaty z uczniami na terenie szkoły lub w formie zdalnej. Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym o tematyce bezpieczeństwa w sieci. Wszystkie prace zostały docenione i nagrodzone atrakcyjnym sprzętem i gadżetami sportowymi ufundowanymi przez Policję.

Prace są prezentowane w holu głównym Szkoły.

                                                                                                                 Dziękujemy Pani Marzenie i Panu Rafałowi za współpracę.

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.